Rarášek z Újezda
Rarášek postavička
Rarášek logo
Členové
Aktuality
 
Újezdský strašiles 2023
 

STRAŠI CIRKUS
to bylo téma 8. ročníku rodinné podvečerní bojovky Újezdský strašiles. Opět jsme začínali na multifunkčním hřišti v Čentické u našeho registračního stánku a to v sobotu 4.11.2023. U cirkusové pokladny si účastníci zakoupili vstupenky a pro malé nebojsy na cestu Strašiškolkou si vyzvedli kartičku s čísly stanovišť a razítko. Cesta vedla místním lesem, kam se vstupovalo cirkusovým šapitó, kde nechyběl principál a početná skupina klaunů. Nechyběla ani cirkusová hudba a světelné efekty. Letos nám navíc atmosféru mezi registrací a startem zpestřil chůdař s harmonikou. Každé stanoviště mělo své téma a příběh .… hned za oponou čekal gang s představiteli Papírového domu, následovala pak další, rozmístěná na trase dlouhé 1,8 km ... Hra o přežití, Krotitelka medvědů, 2 tajemné vodnice, Čarodějnice, Pitevna, Autonehoda, Krčma U mrtvé nevěsty, Alenka v říši divů a Skřeti. Závěr byla zámecká hostina a chodba s obrazy předků až k samotnému cíli, kde se děti mohly podepsat na straši listinu a vyzvednout si v cíli odměnu. Letošní ročník zajišťovalo 70 dobrovolníků z Újezda a blízkého okolí. Děkujeme všem návštěvníkům za zapojení se a skvělou atmosféru, Restauraci Na Hřišti za zázemí a skvělým běchovickým maskérkám za líčení strašidel.

 

 
Cesta za pokladem skřítků 2023
 

Letošního 14. ročníku se zúčastnilo 170 dětí s dospělým doprovodem. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli společně užít prima odpoledne.
14 dlouhých let jsme oblékali kostýmy skřítků, víl a loupežníků. Z některých prvních účastníků jsou dnes již dospělí. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale knihu o skřítkách jsme tímto ročníkem uzavřeli. Děkujeme všem, kteří nás podporovali a vydávali se společně s námi za Blouďáčkem, Jahodníčkem, Nezbedníčkem, Povídáčkem, Chůváčkem, Houbáčkem a Pořádníčkem, nebáli se loupežníků a těšili se na poklad a jeho lesní víly.
Náš spolek nekončí. Dále pro vás budeme organizovat vámi oblíbenou bojovku Újezdský strašiles a budeme se organizačně spolupodílet při celostátní akci Ukliďme Česko. Někteří členové našeho spolku pomáhají jiným v organizování jejich akcí a v tom budeme také pokračovat.🌲💚💚💚


 
Úklid má smysl
 

Má to smysl 💚


 
Ukliďme Rohožník 2023
 

Děkujeme všem velkým i malým, kteří se 1.4.2023 na Rohožníku zapojili do jarního úklidu. Trochu jsme tak ulevili i těm, kteří uklízí průběžně a těm patří poděkování také. Snad to uklizené vydrží zase o něco déle.
💚 Co jsme sbírali: plechovky, obaly od jídla a cukrovinek, lahve, ponožky, plastové květináče, krabičky od cigaret, zbytek kanalizační roury, zrezivělé trubky, zbytky kabelů.
💚 Co jsme při tom viděli: sousedy z různých částí sídliště, ještěrku, slepýše, čmeláky.
💚 Co jsme slyšeli nejčastěji: pozdravy od jiných účastníků, nadšená zvolání dětských hledačů co že to objevili, zpěv ptáků.
Přátelé, tak za rok zase na viděnou a slyšenou 🤝💚


 
MASOPUST 2023
 

💚 Tradiční Masopust spolku Sosák ze Sibřiny. Újezdský průvod masek. Skvělá atmosféra.🤝💚


 
15 let
 

 
Akce 2023
 

 
O nás
 
Rarášek z Újezda
 

 
Náš team v akci
 
Náš team v akci Náš team v akci Náš team v akci Náš team v akci
 
Veselé děti 
Facebook
Členové