Rarášek postavička
Rarášek logo
Členové
Aktuality
 

STRAŠIDLÁÁÁÁÁ ...

Strašiles IV.

... rok se s rokem sešel a opět k nám zavítají strašidla a to v SOBOTU 3. LISTOPADU 2018. Tradičně začneme u fotbalového hřiště, kde budeme mít zázemí i v Restauraci Na hřišti v Čentické ulici. U restaurace bude náš registrační stánek, kam musíte zamířit nejdříve. Děti zde dostanou označení, které jim umožní vstup do lesa. Teprve pak se vydáte k lesu, kde na vás již bude čekat náš straši tým.

ONLINE REGISTRACE JE UKONČENA. V MÍSTĚ KONÁNÍ JIŽ REGISTRACE NEPROBÍHÁ. KAPACITA JE BOHUŽEL OMEZENÁ A PRO LETOS JE NAPLNĚNÁ. SLEDUJTE UDÁLOST NA Facebooku Před termínem konání tam někteří účastníci nabízejí uvolněná místa, tak třeba budete mít štěstí takto se na náš STRAŠILES dostat.

16:15 - 16:45 vstup zejména pro malé děti na světýlkovou cestu. Na stanovištích nebudou živá strašidla. V našem lese se ale nově vyskytla rodinka i s malými strašidýlky. Je tedy možné, že je na lesní cestičce potkáte.
17:00 - 19:00 budou v lese již strašidla. Záleží na vás, zda děti pustíte samotné nebo se odvážně vydáte s nimi.

MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ a STRAŠI TANEČKY BUDOU TAKÉ!!!

Vstup do lesa je za "strašné strašné" 50 Kč/dítě.
Nebojte se!!! Pokud budete dodržovat pravidla, tak Vás strašidla nechají projít.

Pro zajištění větší bezpečnosti zažádáme také o zábor silnice v místě konání - 30m vlevo a 30m vpravo od příjezdové cesty k Restauraci Na hřišti. K parkování tak budete muset využít jiná místa.

Náš strašiles není o strašení dětí, ale o překonávání vlastního strachu z neznámého. Nestrašte prosíme vaše děti na naší akci. Děkujeme.

Těšíme se na Vás!!!

 

ORGANIZAČNÍ PRAVIDLA

 • Každý se účastní na vlastní nebezpečí, záleží čistě na rodičích, zda děti na trase doprovodí či nikoliv.
 • Je zakázáno pohybovat se mimo vyznačenou světýlkovou cestu a jakkoliv ničit přírodu či rušit strašidla a zvěř.
 • Přísný zákaz odhazování odpadků, nikdy nevíte, jaký upír vás sleduje.
 • Pořadatel nenese zodpovědnost a nehradí případné škody ať už na majetku či zdraví vzniklé v souvislosti se strašením.
 • Do Strašilesa bude vpuštěn pouze ten, kdo se registruje předem a bude mít viditelně umístěné označení, které obdrží v místě registrace.
 • Účastníci jsou povinni být připraveni vyjít na trasu v časovém rozmezí, ve kterém se registrovali.
 • Strašné strašné á 50Kč se v případě malého či naopak velkého strašení nevrací.
 • Veškeré fotky i video záběry pořízené během Strašilesa mohou být pořadatelem či strašidly použity k vlastní propagaci bez nároku na honorář.
 • V případě velké nepřízně počasí si strašidla vyhrazují právo nestrašit a děti do lesa nevpustit.
 • Je přísný zákaz být na strašidla drzý, slovně či jinak je napadat. V případě porušení pravidel si strašidla vyhrazují právo přerušit trasu těmto dětem a odmítnout jejich účast i na dalším strašilese.
 • Pořadatel i strašidla si vyhrazují právo nevpustit do lesa ty, kteří nebyli předem ONLINE registrováni. Kapacita je omezena.
 

ÚJEZDSKÉ KOLODĚNÍ ...

Kolodění logo

Vážení naši příznivci, příznivkyně a příznivčata. Letos jsme se rozhodli, že Újezdské kolodění nebudeme pořádat. Dlouho jsme toto rozhodnutí zvažovali. Příprava každé naší akce si vyžádá vždy minimálně měsíc přípravy a v době prázdnin je náročné najít společné termíny. Jak jste někteří z vás zaznamenali, na Dni zdraví pořádala 1. Újezdské Drandění Míša Řeháková. Věříme, že zahájí novou tradici!!!

Děkujeme za Vaši přízeň, RarášekCesta za pokladem skřítků 2018 Finanční podpora MČP 21
 

10. ročník Cesty za pokladem skřítků je za námi ...

... a my děkujeme všem, kteří přišli s námi strávit nedělní odpoledne a užít si jej společně velcí i malí. My jsme si to užívali taky. My, co jsme se starali o zábavu na multifunkčním hřišti na registraci, u občerstvení, v dílničce, při malování na obličej, tanečkách, pejsek Tobík s Terkou i startérka Iva, tak i my, co jsme byli v lese jako skřítkové, čarodějnice, loupežníci, víly, motýli, moucha, skřet u pokladu či víla u slavobrány. Prostě nás to s vámi stále baví. Mějte se hezky, užívejte si tepla a sluníčka.

A fotky máme ... ZDE

 

 
Karneval 2018 Finanční podpora MČP 21
 

8. ročník našeho karnevalu je za námi ... bylo nám s vámi hezky a moc jsme si to užili. Děkujeme, že stále máte skvělé nápady na kostýmy a že se i dospělí umí bavit a obléknout do kostýmů. Ať už jste měli kostým zvířátek, princezen či rytířů, byly všechny skvělé. Opět se nám potvrdilo, že jeden karneval za den by byl málo. Dopoledne i odpoledne vás bylo více než 100. Doufáme, že jste se bavili stejně jako my! Fotografie toho jsou důkazem... ZDE

 

 
Akce 2018
 

O nás
 

Rarášek z Újezda je odborem Pražského sdružení sport pro všechny. Založily jsme jej v roce 2008 Iva Taške a Nataša Heráková. Původně jsme se jako vyškolené cvičitelky věnovaly cvičení rodičů s dětmi v Újezdě nad Lesy a blízkém okolí, avšak s koncem mateřské dovolené jsme od cvičení musely ustoupit. Radost z práce s dětmi nám však zůstala a pro újezdské děti i nadále pravidelně organizujeme 3 akce do roka - karneval, cestu za pokladem skřítků a újezdské kolodění.

Užší jádro v současné době tvoří 4 maminky – Ivana Šubrtová, Katka Kulíková, Radka F. a Iva Taške, které jsou srdíčkem Raráška a vymýšlí veškeré akce. Bez dalších maminek dobrovolnic, ochotných věnovat Raráškovi svůj čas, by to však nikdy nešlo.

Díky, holky!

Pokud byste nám chtěli pomoct při akcích i Vy - máte možnost jako:

 • POMOCNÍK
 • SPONZOR
 • KREATIVEC

Náš team v akci
 
Náš team v akci Náš team v akci Náš team v akci Náš team v akci
 

Facebook
Členové